قوانین و مقررات شرکت سیبار

 • تاریخ نشر : 1397/12/04
 • نویسنده : سامانه حمل نقل کشوری سیبار


شرایط و ضوابط استفاده از سایت

الف - کلیات

 1. کاربر با ثبت نام در سیبار می­پذیرد که قوانین و مقررات این سامانه را به صورت کامل مطالعه و قبول نموده است. این قوانین ممکن است در طول زمان تغییر کند و استفاده مستمر رانندگان از سیبار به منزله پذیرش هرگونه تغییر در قوانین و مقررات آن است.
 2. استفاده از سامانه تنها برای اشخاص حقیقی با بیش از 18 سال سن و واجد اهلیت قانونی مجاز است.
 3. کاربر می­بایست در زمان ثبت نام تمام اطلاعات خواسته شده شامل نام، نام خانوادگی، آدرس، پست الکترونیکی و شماره همراه خود را به صورت صحیح و به روز وارد نماید.
 4. هر فرد تنها می­تواند یک حساب کاربری داشته باشد.
 5. مسئولیت تمامی فعالیت­های انجام شده توسط حساب کاربری بعهده کاربر خواهد بود.
 6. مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور بر عهده کاربر است و در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات کاربری، کاربر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع شرکت برساند.
 7. در شرایط خاص ممکن است از کاربر برای استفاده از سرویس درخواست احراز هویت شود. در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار شرکت قرار ندهد، شرکت می­تواند حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه سرویس به او خودداری نماید.

ب- شرایط رانندگان

 1. راننده متعهد است وسائل و ابزارآلات حفظ ایمنی خودرو را بررسی و تامین نماید.
 2. راننده متعهد می­شود در حین ارائه سرویس از استعمال هرگونه مواد مخدر یا مشروبات الکلی اسمتناع ورزد.
 3. در زمان ثبت نام اطلاعات راننده و خودرو که از راهداری استعلام می­شود می­بایست مورد تائید راننده قرار گیرد،در صورت مغایرت اطلاعات راننده موظف است جهت اصلاح اطلاعات خود در سامانه راهداری اقدامات لازم را صورت دهد و مراتب را به شرکت اطلاع دهد.
 4. در صورت تائید اطلاعات توسط راننده مسئولیت اطلاعات بر عهده راننده بوده، و در صورت مشاهده مغایرت در اطلاعات از تحویل بار به راننده و خودروی مربوطه جلوگیری خواهد شد. همچنین به دلیل ایجاد اختلال در فرآیند کاری سازمان جریمه­ای متناسب را به دنبال خواهد داشت.
 5. پس از قبول بار راننده موظف به حضور به موقع در مبداء (انبار) می­باشد. بدیهی است باید به گونه­ای عمل گردد که زمان مورد نیاز جهت مراجعه به باربری و دریافت بارنامه و سپس رسیدن به انبار توسط راننده مدیریت گردد.
 6. در صورت تاخیر در مراجعه به مبداء متناسب با میزان تاخیر، از امتیاز بار کسر می­گردد و در صورت تاخیر بیش از حد، سامانه به صورت خودکار بار را آزاد کرده تا راننده دیگری آن را دریافت نماید.
 7. در صورت انصراف راننده از حمل بار پیش از صدور بارنامه صرفا امتیازی معادل 15 نمره منفی کسر می­گردد. پس از صدور بارنامه جریمه نقدی به مبلغ 30% بارنامه و نیز 15 امتیاز منفی منظور می­گردد.
 8. در صورت انصراف بعد از بارگیری، جریمه­ای معادل رقم بارنامه به همراه 30 امتیاز منفی به راننده تعلق خواهد گرفت.
 9. راننده موظف است به رعایت تمامی موارد ایمنی بار در طول سفر بوده و در صورت بروز آسیب و صدمه در بار می­بایست رضایت صاحب بار جلب شود. در این حالت سامانه تمامی تلاش خود را در جهت حل مشکل خواهد نمود.
 10. راننده موظف به حمل بار در کوتاه­ترین زمان بوده و در صورت تاخیر بیش از عرف معادل میزان تاخیر از امتیاز وی کسر خواهد شد.
 11. راننده در تمامی مراحل موظف به رعایت قوانین هر مجموعه بوده ودر صورت ثبت شکایت و یا گزارش تخلف متناسب با نوع گزارش امتیاز منفی برای وی منظور خواهد شد.
 12. پس از تحویل بار در هر مقصد نظر­سنجی در خصوص عملکرد راننده از مشتری صورت می­پذیرد و در صورت کسب نظر مساعد، امتیاز مثبت و در صورت نارضایتی امتیاز منفی معادل برای راننده در نظر گرفته می­شود.
 13. پس از تحویل بار در هر مقصد می­بایست تائید آن توسط گیرنده از طریق لینک مربوطه و یا ارائه کد تائید به راننده و ثبت آن توسط راننده در نرم­افزار صورت پذیرد. بدیهی است در صورت عدم انجام وضعیت راننده در سیستم به صورت مشغول به کار بوده و امکان دریافت بار جدید برای او وجود نخواهد داشت. همچنین در صورت گذشت زمان امکان محاسبه نمره منفی جهت تاخیر در تحویل بار نیز وجود دارد.
 14. از آنجایی که یکی از نیازمندی­های اصلی فعالیت در سامانه اتصال به اینترنت می­باشد و در صورت قطع یا عدم ارتباط فعالیت­ها دچار اختلال می­گردد. پس از در خواست حمل بار(قبول بار) راننده می­بایست تمامی تلاش خود را جهت تامین اینترنت داشته و نیز وضعیت موقعیت یاب خود را فعال نگه دارد. لازم به ذکر است در طراحی نرم افزار تمامی اقدامات به گونه­ای در نظر گرفته شده تا کمترین میزان مصرف اینترنت را داشته باشد.
 15. راننده می­بایست بارنامه­های امضاء شده را نزد خود نگه دارد تا در صورت نیاز به شرکت تحویل نماید.
 16. راننده موظف است در صورت بروز هرگونه حادثه برای وسیله نقلیه مراتب را بلافاصله از طریق سامانه اعلام نماید.
 17. راننده متعهد است کلیه ضوابط و مقررات اداری کارفرما را در تمامی مکان­های متعلق به وی رعایت نماید.